Produse Vizualizate Recent
Nu exista nici un produs vizualizat recent.
Compara Produse
Nu ai produse in lista de comparatie.
Descriere:
Este recomandat pentru un teren 10.000 mp. Usor de controlat, are un maner reglabil pe inaltime si lateral dar si roata frontala pentru transport prin impingere, se poate manevra cu usurinta.
Este dotat cu motor Loncin de 7 CP, cu o capacitate cilindrică de 252 cmc, functioneaza pe 1 cilindru OHV si are sistem de aprindere electronic, cu pornire prin demaror cu recul.
Functioneaza pe baza de benzina fara plumb, mai exact 3,6 L pentru umplerea rezervorului. Consumul mediu este de 0,45 L / h. Transmisia se face pe baza de ambreiaj cu 5 discuri de frictiune, intre motor si cutia de viteze. Sistemul de transmisie este protejat de o carcarsă cu fonta.
Pentru ca spuneam mai sus ca acest motocultor Loncin LC750 este usor de manevrat, acesta este dotat doar cu 2 viteze, una inainte si una inapoi, usurandu-ți munca si controlul asupra acestuia. Frezele au o viteză de rotație de 160 rpm, iar cuțitul acestora este autoascutibil.
Latimea de lucru este reglabila, intre 75 cm și 50 cm. Frezele sunt detasabile si sunt dotate cu 24 de cuțite (12 stânga și 12 dreapta). Poate fi reglata si adancimea de lucru.
Motor | Loncin de 7 CP |
Capacitate cilindrică | 252 cmc |
Aprindere | Electronica |
Pornire | Demaror cu recul |
Combustibil | Benzina |
Capacitate rezervor combustibil | 3.6 L |
Consum mediu | 0,45 L / h |
Viteze | 2 (1 inainte+1 inapoi) |
Latime de lucru | 50-75 cm |
Greutate | 110 kg |
Capacitate baie ulei motor: 600 ml.
Capacitate baie ulei transmisie: 950 ml.
Uleiul de motor se schimba prima data la 5 ore apoi la 25 de ore de functionare.
Uleiul de transmisie se schimba prima data la 5 ore, apoi la 200 de ore functionare.
Pachetul contine:
1.Motocultor LONCIN LC750 7CP
2.Roti de cauciuc
3.Plug motocultor
4.Rarita motocultor
5.Suport accesorii