Produse Vizualizate Recent
Nu exista nici un produs vizualizat recent.
Compara Produse
Nu ai produse in lista de comparatie.
Descriere produs:
Delfan Plus este un bio-nutrient formulat astfel încât să fie uşor şi repede asimilat de către plante. Delfan Plus este un produs prietenos cu mediul cu o formulă pe bază de biomolecule.
Avantaje semnificative:
– Eficient in reducerea stresului deoarece intareste si imbunătătette raspunsul culturilor in conditii adverse;
– Imbunatateşte cantitativ si calitativ recolta;
– Creste eficacitatea si absorbtia produselor aplicate împreuna cu Delfan Plus.
Dozaj si mod de utilizare:
Aplicare foliara:
Cereale: 1-2 l/ha in combinaţie cu erbicide (primavara devreme) şi 2-3 l/ha la începutul înspicării.
Porumb: 1-2 l/ha în combinaţie cu erbicide pentru a creşte eficacitatea acestora şi a reduce stresul culturii.
Cartofi, ceapa: 2-3 l/ha la fiecare 10-14 zile dupa germinaţie.
Rapita: 1-2 l/ha în faza de rozeta (6-8 frunze).
Culturi horticole: 1-2 l/ha per aplicare. 2-3 aplicari, la intervale de 10-14 zile.
Pomi fructiferi (exceptie prun): 1-2 l/ha. 2-3 aplicari înainte de inflorire si 3-5 aplicari în timpul dezvoltarii fructului.
O doza generala de 1 l/ha este recomandată pentru a imbunatatii eficienta tratamentelor cu substanţe agrochimice sau ingrașaminte foliare. Este recomandabil a se folosi un volum minim de 150 l de apa/ ha.
Aplicare la sol (irigare):
Toate culturile: Doza totala 10 – 20 l/ha. Este recomandata o doză de 2 – 3 l/ha per aplicare. Efectuati tratamente periodice pe parcursul întregului ciclu de vegetaţie în concordanta cu nevoile culturii.
Compatibilitate: Delfan Plus este compatibil cu toate îngrașamintele sau produsele agro-chimice utilizate în mod normal. Excepţie fac produsele care conţin cupru, sulf, uleiuri minerale sau cele care sunt alcaline (pH > 8). Este recomandata testarea iniţială a compatibilităţii pe un lot restrans şi consultarea personalului de specialitate.